Salon Dekorasyonu İçin Modern Tablo Modelleri | Blog

Salon Dekorasyonu İçin Modern Tablo Modelleri

Salonunuza modern bir dokunuş katmak istiyorsanız, bunu modern tablo modellerini dekorunuza dahil ederek yapabilirsiniz. Bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır, böylece zevkinize ve evinizin genel görünümüne uyan bir stil bulabilirsiniz.

Salon için tablo modelleri seçerken evinize sadelik katmak isterseniz eğer, tek renkli bir renk düzeni olan tablo seçmek önemlidir. Örneğin mavi tonlarında yapılmış mix tablolar evinize ferahlık katacaktır. Ayrıca mobilyalar için bir renk, aksesuarlar için başka bir renk kullanabilirsiniz. Bu, salonunuzda şık ve sofistike bir görünüm yaratacaktır.

Resimlerinizde geometrik şekiller kullanmaktır. Bu, soyut şekiller kullanılarak veya bir şehir manzarası çizilerek yapılabilir. Bu, salonunuza modern ve çağdaş bir hava katacaktır.

Empresyonist tablolar kullanarak yapabilirsiniz. Bunlar tipik olarak yumuşak renkleri ve fırça darbeleriyle karakterize edilir. Bu, salonunuza romantik ve rüya gibi bir hava katacaktır.

Hangi stili seçerseniz seçin, modern tablo modelleri salonunuzda istediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı stil arasından zevkinize ve evinizin genel dekoruna uyan mükemmel olanı bulabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Modern Tablo Modellerinin Kullanılması

Salon dekorasyonunda modern tablo modellerinin kullanılması söz konusu olduğunda, pek çok kişinin aklına geleneksel tablolar ve portreler gelmektedir. Ancak oturma odanızda çağdaş ve şık bir görünüm oluşturmak için modern tablolar kullanılabilir.

Salonunuzu dekore etmek için modern tabloları kullanmanın çeşitli yolları vardır. Örneğin bir duvara büyük bir tablo asarak bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Alternatif olarak, göz alıcı bir görüntü oluşturmak için birkaç küçük tabloyu bir araya toplayabilirsiniz.

Salonunuza biraz renk katmak istiyorsanız, neden parlak renkli bir tabloyu tercih etmiyorsunuz? Alternatif olarak, daha sade bir görünüm için siyah beyaz bir tablo seçebilirsiniz.

Hangi boyama stilini seçerseniz seçin, kişisel zevkinizi ve tarzınızı yansıttığından emin olun. Sonuçta, salonunuz sizin ve ailenizin bir yansıması olmalıdır.

Salon için Tablo Arayanlara Dekoratif Öneriler

Salon için tablo arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok dekoratif öneri var. Resimler, Salonunuzun dekoruna renk, ilgi ve hatta odak noktası ekleyebilir.

Dekoratif salon tablo modelleri için bir öneri, salonunuzdaki renkleri tamamlayan bir tablo seçmektir. Salonunuz çok fazla toprak tonuna sahipse, benzer renklere sahip bir tablo düşünün. Salonunuzda çok fazla mavi varsa, mavi alt tonlu bir tablo düşünün.

Bir diğer dekoratif öneri ise salonunuzdaki renklerin zıttı olan bir tablo seçmenizdir. Salonunuz çok fazla toprak tonuna sahipse, parlak renkler içeren bir tablo düşünün. Salonunuzda çok fazla mavi varsa, sıcak renkler içeren bir tablo düşünün.

Odanın büyüklüğünü düşünmektir. Geniş bir salonunuz varsa büyük bir tablo tercihi yapmak isteyebilirsiniz. Küçük bir salonunuz varsa küçük bir tablo tercih edebilirsiniz.

Bunlar salon için tablo arayanlar için sadece birkaç dekoratif öneri. Salonunuz için mükemmel tabloyu bulmanın en iyi yolu, çevrimiçi galerilere göz atmak veya yerel sanat galerinizi ziyaret etmektir.

Modern Tablolar Sizlere Ne Anlatır?

Geçmişte, resimler öncelikle dini veya politik mesajları iletme aracı olarak kullanılıyordu. Ancak bugün, resimlerin bir kendini ifade biçimi olarak görülmesi daha olasıdır. Bazı modern resimler hala gizli mesajlar içerirken, diğerleri daha çok sanatçının duygusal durumuyla ilgilenir.

Birçok modern tablo soyuttur, yani fiziksel dünyada hiçbir şeyi temsil etmezler. Bunun yerine, sanatçının izleyicide duygusal bir tepki uyandırmayı amaçlayan bir şekilde bir araya getirdiği şekiller, renkler ve çizgilerden oluşan bir koleksiyondur. Bazı soyut resimler çok huzurlu ve sakinleştiriciyken, diğerleri daha kaotik ve çılgınca.

Öte yandan figüratif resimler, fiziksel dünyadan bir şeyi temsil eder. Bu bir kişi, bir yer, bir nesne veya herhangi bir şey olabilir. Önemli olan, sanatçının bu şeyi izleyicide belirli bir tepki uyandırmayı amaçlayan bir şekilde sunmayı seçmiş olmasıdır.

Peki, modern resimler bize ne anlatıyor? Bize sanatçı ve duygusal durumları hakkında çok şey anlatabilirler ve ayrıca sanatçının çevrelerinde gördüğü dünya hakkında da bilgi verebilirler hatta bazıları bluesky’ın dünya dekoratif ve modern tablo setindeki gibi dünyanın kendisini anlatmaktadır. Bir resme bakarak, onu yaratan kişinin zihnine bir göz atabiliriz.

Ev İçin Tablo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev için bir tablo seçmeye gelince, akılda tutulması gereken birkaç şey var. İlk olarak, odanın genel stilini düşünün. Oda daha geleneksel ise, klasik bir tablo iyi bir seçim olabilir. Oda daha modern ise, çağdaş bir tablo daha iyi bir seçenek olabilir.

Ardından, odadaki renkleri düşünün. Resim mevcut renkleri tamamlamalı, onlarla çatışmamalıdır. Oda çoğunlukla nötrse, daha fazla renk içeren bir tablo ilgi çekmenin iyi bir yolu olabilir.

Son olarak, odanın ve tablonun büyüklüğünü göz önünde bulundurun. Resim odayla orantılı olmalı. Oda küçükse, daha küçük bir tablo daha iyi bir seçenek olabilir.

Ev için bir tablo seçerken bunları aklınızda bulundurun ve alanınız için mükemmel parçayı bulacağınızdan emin olun.

Salon Tablolarını Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev için tablo seçimi söz konusu olduğunda, birçok insan genellikle salonlardan başlar. Salon aslında evinizde iyi bir izlenim bırakmak için en önemli yerlerden biridir. Ne de olsa, insanların geldiklerinde gördükleri ilk ve son yerdir.

Peki bir salon tablosunu iyi yapan nedir? Salon dekorasyonu için tablo modelleri seçerken akılda tutulması gereken birkaç şey:

 1. Boyut Önemlidir
  Salon tablosu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri boyutudur. Bir açıklama yapacak kadar büyük, ancak bunaltıcı hissettirecek kadar büyük olmayan bir şey istiyorsunuz. Salon duvarlarınızla orantılı tablolar kullanın.
 2. Tavan Yüksekliğini Düşünün
  Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör tavan yüksekliğidir. Alçak bir tavanınız varsa, yüksekliği daha kısa olan bir tablo seçmek isteyeceksiniz. Tersine, eğer yüksek bir tavanınız varsa, daha uzun bir tabloyu seçebilirsiniz.
 3. Açıklama Yapın
  Salonunuz, resminizle bir açıklama yapmak için mükemmel bir yerdir. Kişisel tarzınızı yansıtan ve her gün bakmaktan keyif alacağınız bir şey seçin.
 4. Çerçeveyi Düşünün
  Tablonuzun çerçevesi de önemlidir. Evinizin stilini tamamlayan ve genel estetiğe uyan bir şey istiyorsunuz. Gösterişli veya aşırı süslü çerçevelerden kaçının, çünkü bunlar yerinde durmayacaktır.
 5. Tablolarını Tamamlayacak Ürünler
  Tablolarınızı tamamlayacak ürünler kullanın, bunlara küçük bir örnek lambader’ler olabilir. Lambader’ler her salonun vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Aynı zamanda Diego dekoratif ve modern haritalı seti, hem saat özelliği hem de tablo özelliklerinin ikisini birden barındırdığı için eviniz için hoş bir aksesuar olacaktır.

Salonunuz için mükemmel tabloyu seçmeye gelince, bunları aklınızda bulundurun. Biraz planlamayla, harika bir ilk ve son izlenim bırakmak için mükemmel parçayı bulabilirsiniz.

WHATSAPP+905323156708